Korrupsioni me mallrat kontrabandë në Kakavijë, tjetër i arrestuar

Korrupsioni me mallrat kontrabandë në Kakavijë, tjetër i arrestuar

Policia e Gjirokastrës informon se ka arrestuar një person të shpallur në kërkim për vepra penale të korrupsionit. I ndaluari ishte shpallur në kërkim për veprat penale “Kontrabanda nga punonjës që lidhen me veprimtarinë doganore” dhe “Korrupsion pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”. Njoftimi i policisë: Gjirokastër. Ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim. […]

Sa shumë fjalë, sa pak të vërteta…

Sa shumë fjalë, sa pak të vërteta…

Nga Ilia Kuro Perpara se te kthejme diskutimin ‘’online’’ si nje menyre ku te baltosim figurat e njeri-tjetrit , e mira do ishte te perballeshim me faktet , argumentat dhe te diskutonim idete ne te mire te Zagorise , ketu ceshtja nuk eshte njeri pushtet apo tjetri , ceshtja eshte qe secili pushtet te beje […]

Fushata në Libohovë, Luiza Mandi kërkon mandat të dytë për të vijuar me investime të tjera, Mirela Kumbaro paralajmëron ata që mendojnë të pengojnë zgjedhjet (FOTO)

Fushata në Libohovë, Luiza Mandi kërkon mandat të dytë për të vijuar me investime të tjera, Mirela Kumbaro paralajmëron ata që mendojnë të pengojnë zgjedhjet (FOTO)

Ish-ministrja e Kulturës dhe njëherazi deputete e Gjirokastrës mori pjesë ne takimin elektoral tē Luiza Mandit ne Libohove. Kumbaro e nisi fjalen e saj duke lexuar nenin 235 të Kodit Penal i cili parashikon dënim me burg për të gjithē ata qē cenojne procesin zgjedhor. Me tej Kumbaro evidentoi disa nga punet publike te bera […]

Korrupsioni në Kakavijë, pranga doganierëve, morën 400 euro për të lejuar arkat me redbull dhe qumësht kontrabandë

Korrupsioni në Kakavijë, pranga doganierëve, morën 400 euro për të lejuar arkat me redbull dhe qumësht kontrabandë

Policia e Kakavijës ka ushtruar kontroll në një automjet ku ka gjetur një sasi të madhe pije energjike Redbull dhe qumësht, për të cilat nuk ishin paguar detyrimet doganore. Lidhur me këtë ngjajre janë vënë në pranga poseduesit e kësaj ngarkes Maksi Babi, Xhino Melonashi si dhe dy doganierët Muharrem Mullai dhe Ardit Cani. Mësohet […]

Zgjedhjet në Libohovë, zëvendësohen 3 anëtarë të KZAZ-së

Zgjedhjet në Libohovë, zëvendësohen 3 anëtarë të KZAZ-së

Në KZAZ-në nr.79 në Bashkinë Libohovë do të ketë ndryshime të anëtarëve. 3 prej tyre do të zëvendësohen për shkak se ata janë të punësuar në administratën publike. Lajmin e konfirmon kryetari i kësaj KZAZ-jë, Niko Kreci gjatë një interviste për Tv Gjirokstra. Kreci tha se aktualisht po kryhen procedurat me KQZ-në për zëvendësimin e […]

Përgatitjet për zgjedhjet në Libohovë, rreth 6 mijë persona me të drejtë vote. Nis njoftimi derë më derë (VIDEO)

Përgatitjet për zgjedhjet në Libohovë, rreth 6 mijë persona me të drejtë vote. Nis njoftimi derë më derë (VIDEO)

Bashkia Libohovë vijon përgatitjet për zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Listat e votuesve janë afishuar në vende publike ndërsa ka nisur edhe njoftimi derë me derë i zgjedhësve. Nënkryetari Ilija Kuro thotë për Tv Gjirokastra se procesi ka qenë pa probleme. Të drejtë vote në Bashkinë Libohovë kanë rreth 6 mijë persona, ndërsa zgjedhjet do […]

Fiter Bajrami, myslimanët falen në pallatin e sportit Gjirokastër (FOTO)

Fiter Bajrami, myslimanët falen në pallatin e sportit Gjirokastër (FOTO)

Edhe në Gjirokastër besimtarët myslimanë kremtojnë sot festën e Fiter Bajramit. Falja e namazit u krye herët në mëngjes në Pallatin e Sportit. Qindra besimtarë myslimanë iu bashkuan lutjeve për më shumë dashuri, paqe dhe harmoni mes njëri-tjetrit. Myftiu Armand Islami, i është drejtuar atyre me mesazhin e tij, duke thënë se kjo festë duhet […]

Opozita dërgon në Libohovë Dasho Alikon dhe Krenar Kullën. Duan të regjistrojnë anëtarët në KZAZ edhe pse vendimi i KQZ-se i ndalon

Opozita dërgon në Libohovë Dasho Alikon dhe Krenar Kullën. Duan të regjistrojnë anëtarët në KZAZ edhe pse vendimi i KQZ-se i ndalon

Dasho Aliko dh Krenar Kulla, të dy kryetarë të partive opozitare në Gjirokastër, kanë pranuar sot të bëhen qesharakë në dy raste. Si fillim në KZAZ-në e Gjirokastrës dhe më pas në KZAZ-në e Libohovës. Me kamera me vete, Aliko dhe Kulla shkuan në KZAZ për të regjistruar anëtarët e PD-së dhe LSI-së. Por bllokimin […]

Rikonstruksioni, shihni si është transformuar shkolla ‘Avni Rustemi’ në Libohovë (FOTO)

Rikonstruksioni, shihni si është transformuar shkolla ‘Avni Rustemi’ në Libohovë (FOTO)

Bashkia Libohovë ka përfunduar rikonstruksionin e shkollës 9-vjeçare ‘Avni Rustemi’. Një ditë më parë u zhvillua edhe ceremonia e inagurimit të këtij investimi me vlerë rreth 600 milionë lekë të vjetra. Ndër të tjera shkolla është pajisur me sistem ngrohje me kaldaja, si dhe është ndërtuar një palestër e re. Po kështu është shtruar oborri […]