Cigare dhe rroba kontrabandë, pranga shoferit të autobusit në Kakavijë

Cigare dhe rroba kontrabandë, pranga shoferit të autobusit në Kakavijë

Policia Kuftitare në Kakavijë goditi një rast të kontrabandës me mallra që paguhet akcisë. Për fshehjen e mallrave në mjet me qëllim shmangien e detyrimeve doganore, është arrestuar në falgarncë drejtuesi i mjetit. “Në kuadër të masave të shtuara për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, si dhe në bazë të informacioneve të mara në rrugë […]

Bashkia Libohovë rikonstrukton rrugët e brendshme (FOTO)

Bashkia Libohovë rikonstrukton rrugët e brendshme (FOTO)

Disa rrugë të brendshme të Libohovës po rikonstruktohen. Kryebashkiakja Luiza Mandi thotë se në këto rrugë nuk ishte vënë dorë kurrë më parë. “Rrugë të brendshme të Libohovës që kurrë më parë s’kanë njohur investim, do të kenë shumë shpejt një pamje tjetër. Aktualisht po punojmë pranë lagjes “Hoxhallarë”. Do të shtrojmë gjithashtu edhe rrugë […]