Biznesmeni nga Lazarati akuzon nipin: Më grabiti pronën dhe më dhunoi gruan (VIDEO)

Biznesmeni nga Lazarati akuzon nipin: Më grabiti pronën dhe më dhunoi gruan (VIDEO)

Pak ditë më parë emisioni ‘Stop’ bëri publik konfliktin mes familjes Buzheri në fshatin Lazarat, ku u denoncua gjithashtu fakti se policia e Gjirokastrës ishte në shërbim të Islam Buzherit si eskortë private. Sot biznesmeni i akuzuar për grabitjen e pronës së vëllait ka dhënë versionin e tij të ngjarjes për Report Tv. Islam Buzheri […]

21 Janari përkujtohet në Gjirokastër, kërkohet drejtësi për Ziver Veizin (VIDEO)

21 Janari përkujtohet në Gjirokastër, kërkohet drejtësi për Ziver Veizin (VIDEO)

Në Zenelaj pranë Gjirokastrës në vendlindjen e njërit prej të vrarëve të 21 janarit, Ziver Veizaj, familjarë dhe miq u mblodhën në një ceremoni përkujtimore. Mes familjarëve kishte edhe autoritete lokale, si dhe bashkëprotestues me Ziver Veizin më 21 Janar 2011. Familjarët e Veizit kanë kërkuar drejtësi për këtë vrasje shtetërore sipas tyre. “Kanë kaluar […]

Operacion i policisë së Gjirokastrës, 6 të arrestuar për kanabis

Operacion i policisë së Gjirokastrës, 6 të arrestuar për kanabis

Aksioni anti drogë i Policisë së Gjirokastrës i zhvilluar mbrëmjen e djeshme ka çuar në pranga disa persona. Gjatë operacionit janë sekuestruar 103 kg kanabis në fshatin Vasjar të Tepelenës dhe disa persona janë arrestuar. Burime nga Policia e Gjirokastrës konfirmojnë se janë vënë në pranga autorët e dyshuar. Ramiz Jahaj nga Vlora Mikel Ziflaj […]

Skandali/ Policia e Gjirokastrës si eskortë private shoqërimi për biznesmenin që grabiti vëllain (VIDEO)

Skandali/ Policia e Gjirokastrës si eskortë private shoqërimi për biznesmenin që grabiti vëllain (VIDEO)

Pak kohë më parë emisioni “Stop” transmetoi rastin e grabitjes së 30 milionë dhrahmive të të ndjerit Hajro Buzheri nga vëllai i tij, Islam Buzheri. Ky i fundit pranoi, që i kishte marrë këto para dhe me paratë e grabitura hapi një biznes privat në Kardhiq të Gjirokastrës të quajtur GJIBU dhe një tjetër në […]

Reagon kryebashkiakja e Libohovës: S’ka vend për panik, problemi me kaldajën u zgjidh. Tv Gjirokastra tha 3 të pavërteta

Reagon kryebashkiakja e Libohovës: S’ka vend për panik, problemi me kaldajën u zgjidh. Tv Gjirokastra tha 3 të pavërteta

Tv Gjirokastra transmetoi sot një kronikë lidhur me problemin e krijuar në kaldajën e ngrohjes në shkollën 9-vjeçare “Avni Rustemi” në Libohovë. Por sipas kryebashkiakes Luiza Mandi, ky raportim kishte të pavërteta. Përmes një reagimi në Facebook, Mandi sqaron problemin e krijuar dhe thotë se s’ka vend për panik. Më poshtë deklarata e saj dhe […]

Defekt në sistemin e kaldajës, gazi rrezikon jetën e nxënësve në Libohovë

Defekt në sistemin e kaldajës, gazi rrezikon jetën e nxënësve në Libohovë

Një defekt në sistemin e kaldajës në shkollën 9 vjeçare në Libohovë ka rrezikuar seriozisht shëndetin e 220 nxënësve. Nxënëse: Kemi frikë se kaldajat janë të prishura. Kur erdhëm mbante era gaz dhe ne dolëm jashtë. Ngjarja ka ndodhur këtë të hënë dhe nga ora 8 deri në orën 10:30 mësimi është pezulluar, ndërsa nxënësit […]

Kosta Garo zgjidhet kryetari i PS Dropull

Kosta Garo zgjidhet kryetari i PS Dropull

Socialistët në Dropull votuan për kryetarin e ri të partisë. Në përfundim të procesit fitues doli Kosta Garo, i cili gjatë zgjedhjeve lokale të 30 qershorit drejtonte KZAZ-në e kësaj bashkie. Garo gjithashtu mbahet mend edhe për debatin që pati me ish-deputetin Vangjel Tavo, i cili tentoi të futej në ambientet e KZAZ-së. Tavo ‘mori […]

Gazmend Çulla zgjidhet kryetari i ri i PS Libohovë

Gazmend Çulla zgjidhet kryetari i ri i PS Libohovë

Socialistët vijojnë zgjedhjen e kryetarëve të rinj të degëve lokale të partisë. Një ditë më parë u zhvilluan zgjedhjet në bashkitë Dropull e Libohovë sipas parimit një anëtar një votë. Për Dropullin u zgjodh kryetar Kosta Garo, ndërsa për Libohovën Gazmend Çulla. Ky i fundit prej vitit 2015 kur PS mori drejtimin e Bashkisë Libohovë […]

Gjirokastër, merr flakë makina tek Ura e Kardhiqit (FOTO)

Gjirokastër, merr flakë makina tek Ura e Kardhiqit (FOTO)

Nje mjet është përfshirë nga flakët para pak minutash në rrugën nacionale Gjirokaster-Tepelenë, në vendin e quajtur Ura e Kardhiqit. Mjeti tip Hundai i përkiste shtetasit me inicialet V.Sh. Burimet në vendin e ngjarjes bëjnë me dije se makina është djegur plotësisht. Dyshohet se zjarri ka rënë për shkaqe aksidentale.

Policia e Gjirokastrës kërkon ndihmë: Identifikoni viktimën e aksidentit në Humelicë (FOTO)

Policia e Gjirokastrës kërkon ndihmë: Identifikoni viktimën e aksidentit në Humelicë (FOTO)

Policia e Gjirokastrës kërkon ndihmën e qytetarëve për identifikimin e viktimës së aksidentit që ndodhi para dy ditësh pranë fshatit Humelicë. Për këtë janë publikuar fotot e tij nga kamera e sigurisë së një lokali ku ai ka qenë. Viktima është rreth 50 vjeç. Ai u përplas për vdekje nga autobusi i linjës Vlorë-Athinë. Ngjarja […]

1 4 5 6 7 8 567