“Corriere della Sera”: Rike Roci, tifozja më seksi e Euro 2016 (FOTO)

20160619120457746646Rike Roci, tifozja shqiptare bionde që pushtoi rrjetet sociale teksa po ndiqte ndeshjen Francë – Shqipëri, për gazetën e njohur italiane, “Corriere della Sera”, është tifozja më seksi e këtij kampionati evropian.

“Kapelë dhe triko marramendëse – në pak orë fotot e saj përfunduan në rrjet dhe ajo u zgjodh tifozja më seksi e Euro 2016. Quhet Rike Roci, ndërsa zemra e saj si tifoze rrah për mbrojtësin e Napolit, Elseid Hysaj”, shkruan gazeta.

“Profili i saj në Instagram, pas shkrepjeve nga tribuna, arriti menjëherë në 85 mijë ndjekës”, shton gazeta italiane.

“Media e ka pagëzuar si Larissa Riquelme e re, tifozja paraguajane e cila i çmendi të gjithë gjatë Botërorit në Afrikën e Jugut 2010”, përfundon “Corriere della Sera”.