Katër hektarë pyje në Sarandë përfshihen nga flakët

tmp_19337-DSCN0542-640x433-756561804Katër hektarë pyje në Sarandë janë përfshirë nga flakët.

Zjarri ka nisur në fshatin Volloder, në vendin e quajtur Burimi.

Policia dhe zjarrfikësit janë duke u përpjekur të shuajnë flakët dhe të mos lejojnë përhapjen.

Nuk dihen shkaqet e zjarrit, policia e Sarandës ka nisur hetimet.