Prezantimi zyrtar: A ju pëlqejnë fanellat e reja të kombëtares shqiptare?

uniformat-e-reja-5Përmes një ceremonie gala, Federata Shqiptare e Futbollit ka prezantuar sot uniformat e reja të Kombëtares së Futbollit, që kuqezinjtë do të mbajnë veshur në finalet e Kampionatit evropian “Francë  2016”.
 
Në eventin e organizuar na ambientet e Akademisë së Arteve në Tiranë kanë marrë pjesë personalitete të spikatura të futbollit, drejtuesit e FSHF-së dhe si edhe lojtarët e kombëtares, të cilët mbanin veshur uniformat e përgatitura posaçërisht për këtë kompeticion historik nga sponsori i ri teknik i kuqezinjve, “Macron”.
 
Ishte Etrit Berisha ai që prezantoi i pari uniformën e portierit. Më pas Lorik Cana ka sfiduar me uniformën e parë me ngjyrat kuqezi e me radhë mërgim Mavrja e bekim Balaj me uniformat e bardha dhe taulant Xhaka me Shkëlzen Gashin me fanellat e treta të zeza.
 
A ju pëlqejnë fanellat e reja të djemëve të kombëtares?
 

Mergim Mavraj dhe Bekim Bala, gjate ceremonise se prezantimit te uniformave te reja te ekipit kombetar shqiptar, te cilat do te perdoren gjate europianit France 2016./r/n/r/nMergim Mavraj and Bekim Bala, during the presentation of the new uniforms Albanian national team, which will be used during the European Championship in France 2016.

Lorik Cana, gjate ceremonise se prezantimit te uniformave te reja te ekipit kombetar shqiptar, te cilat do te perdoren gjate europianit France 2016./r/n/r/nLorik Cana, during the presentation of the new uniforms Albanian national team, which will be used during the European Championship in France 2016.

Traineri i ekipit Kombetar Shqiptar Gianni De Biasi, gjate ceremonise se prezantimit te uniformave te reja te ekipit kombetar shqiptar, te cilat do te perdoren gjate europianit France 2016./r/n/r/nAlbania's football team coach Giovanni De Biasi , during the presentation of the new uniforms Albanian national team, which will be used during the European Championship in France 2016.

Mergim Mavraj dhe Bekim Bala, gjate ceremonise se prezantimit te uniformave te reja te ekipit kombetar shqiptar, te cilat do te perdoren gjate europianit France 2016./r/n/r/nMergim Mavraj and Bekim Bala, during the presentation of the new uniforms Albanian national team, which will be used during the European Championship in France 2016.