1 vit pa Sokol Olldashin, zbulohet teksti i këngës së përgatitur nga miqtë

Sokol Olldashi“Panorama Online” boton tekstin e këngës kushtuar Sokol Olldashit, që do të këndohet në 1-vjetorin e ndarjes nga jeta të tij. Teksti është shkruar nga deputetet demokratë, Florion Mima dhe Astrit Patozi.

Ajo është një version rock me kitarë dhe të këndohet nga Aleksandër Gjoka, ndërsa orkestrimi është përgatitur nga Shpëtim Saraçi. Miqtë e Sokol Olldashit do të mblidhen nesër në njëvjetorin e ndarjes së tij nga jeta për të përkujtuar një ndër figurat më të rëndësishme të Partisë Demokratike.

Teksti i këngës
1. Nata të mori

N’errësirën e saj

Kitarra jote

Po shkrehet në vaj

Ti ike lart

Në qiell fluturove

Endrrën ndërpreve

Vallë si guxove

Refreni:

Por ti nuk do

Trishtimi t’na ndaj’

Kënga nuk ndalet

Ligjësi e saj

E që nga lart

Pas syzesh sheh

Dhe ty të pelqen

Dot jo s’ e fsheh

2. Kohen le pas

Ajo s’ të kapi dot

Ti rendje si i çmendur

Ti rendje si pilot

Në mes le cigaren

Askush s’ e ndez më

Pas le buzeqëshjen

Një dhimbje pa zë