Lëkundet Libohova, tërmet i fuqishën në jug të vendit

Një tërmet ka goditur para pak minutash jugun e vendit.

Lëkundjet janë ndjerë fuqishëm edhe në Gjirokastër, Dropull, Libohovë, Delvinë, Sarandë, Tepelenë etj.

Për momentin s’ka ende të dhëna mbi epiqendrën e tij dhe sa ishte magnituda.