4.5 ballë, tërmeti tund jugun e vendit

Një tërmet i fuiqshem me magnitudë 4.5 ballë ka tronditur mbrëmjen e sotme jugun e Shqipërisë. Epiqendra 23 km në juglindje të Vlorës, ose 16 km në lindje të Orikumit. por është ndjere në gjitha qytetet e Jugut dhe Jugperendimit. Termeti ka rene rreth ores 20:15

Te dhenat:

Magnitude 4.5
Region ALBANIA
Date time 2018-05-19 18:14:41.6 UTC
Location 40.29 N ; 19.64 E
Depth 2 km
Distances 116 km S of Tirana, Albania / pop: 375,000 / local time: 20:14:41.6 2018-05-19
23 km SE of Vlorë, Albania / pop: 89,600 / local time: 20:14:41.6 2018-05-19
15 km E of Orikum, Albania / pop: 2,700 / local time: 20:14:41.6 2018-05-19