Aksident në Sofratikë, një i plagosur

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme ne autostraden Gjirokaster-Kakavije. Nje furgon dhe nje autoveture jane perplasur prane fshatit Sofratike.Mësohet se eshte plagosur nje person, i identifikuar si shtetasi A.V që drejtonte autoveturen. Por fatmiresisht eshte jashte rrezikut per jeten. Shtetasi L.A nderkohe drejtonte furgonin me targa Gjirokastra. Policia po heton per shkaqet e aksidentit.