Aksident në Virua, plagosen dy persona

policiaRreth orrës 05:30, në aksin rrugorë Gjirokastër –Tepelenë, në vendin e quajtur ‘’ Virua ‘’, mjeti tip ‘’Benz’’ me targa AA 456 NM, me drejtues shtetasin A.V është përplasur me bordurën anësore të rrugës.

Si pasojë janë dëmtuar drejtuesi mjetit dhe dy pasagjerët A.V dhe T.V, të cilët u transportuan në spitalin e Gjirokastrës dhe janë jashtë rrezikut për jetën.