Aksidenti me vdekje në Dervician, arrestohet autori

Një 62 – vjeçar është ndaluar nga autoritetet në Sarandë, pasi dyshohet si autor i një aksidenti me vdekje të ndodhur dy ditë më parë, në aksin rrugor Gjirokastër – Kakavijë.

Ai është Sulo Serani dhe dyshohet se më datë 16, në fshatin Derviçan aksidentoi me makinë 87 – vjeçarin A.Q., i cili për pasojë ndërroi jetë.

Pas aksidentit, të ndodhur gjatë orëve të mbrëmjes, Serani u largua nga vendi i ngjarjes