Aksidentohet autoambulanca e RENEA-s, që vinte nga Gjirokastra

ambulance-ngjarjeËshtë aksidentuar në Lushnje autambulance e RENEA-s, teksa vinte nga Gjirokastra.

Ngjarja ka ndodhur një ditë më parë, mbrëmjen e së hënës, raporton Ora news.

Si pasojë e aksidentit kanë mbetur të plagosur dy efektivë të policisë dhe një ndihmësmjek.

Nuk dihen ende rrethanat sesi ka ndodhur aksidenti ku u përfshi autambulance e forcave RENEA.