Akt vandal në Grapsh, dëmtohen tabelat në gjuhën greke (VIDEO)

grapshNjë akt vandal ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në aksin rrugor Gjirokastër-Kakavijë.

Persona të paidentifikaur kanë dëmtuar tabelat rrugore në gjuhën greke dhe gjuhën shqipe.

Ngjarja ka ndodhur pranë fshati Grapsh në Dropull.

Nuk dihet ende kush qëndron pas këtij akti, ndërsa video është shpërndarë në rrjetet sociale.