Asgjësohen edhe 1476 rrënjë kanabis, por s’ka të arrestuar

auto-kanabis-237314s1-14076926551413029753_1465642723-5828170Efektivët e Stacionit të Policisë Këlcyrë konstatuan dhe asgjësuan rreth 1476 bimë narkotike ,në afërsi të fshatit Panarit, Këlcyrë.

Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Përmet për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike” parashikuar nga neni 284 i Kodit Penal.