‘Bëhet i gjallë’ Tritan Shehu, por nuk thotë asnjë fjalë pse PD përfundoi forcë e tretë (Deklarata)

Deputeti i vetëm i PD-së në qarkun Gjirokastër, Tritan Shehu, ka reagur më në fund pas shpalljes së rezultatit.

Në një mesazh të publikuar në Facebook, ai bën disa falenderime, por nuk thotë asgjë përse e spostoi PD-në në vend të tretë në rang qarku.

Më poshtë reagimi i tij i plotë:

NJE FALENDERIM I SINQERTE PER TE GJITHE ATA QE ME MBESHTETEN E LUFTUAN SE BASHKU ME MUA NE KETE FUSHATE ELEKTORALE!

Desheroj te falenderoj se pari strukturat e PD, simpatizantet tane, kandidatet per deputete te PD, bashkepuntoret e mbeshtetesit ne te gjithe Qarkun e Gjirokastres, per fushaten tejet civile te zhvilluar, qe u bene promotoret e zgjedhjes sime si deputet.

Falenderoj te gjithe ata qe me ndihmuan e mbeshteten nga pjese te ndryshme te vendit apo jashte tij.

FALENDEROJ VECANERISHT TE GJITHE VOTUESIT E LISTES SE KANDIDATEVE TANE NE KETE QARK.

Pershendes te gjithe banoret e mrekullueshem te kesaj treve vlerash dhe traditash te larta per gjthecka bene, qofte edhe per nje buzeqeshje a shtrengim duarsh.

Do tju qendroj afer, pavaresisht se nuk u arriten plotesisht objektivat tona edhe ketu.

Nje pershendetje te vecante edhe familjes sime e cila e gjitha u be pjese e kesaj “beteje”

DUA TE FALENDEROJ KRYETARIN BASHA QE ME DHA RASTIN TE JEM DEPUTET NE KETE ZONE MENCURIE E URTESIE, KU JANE RRENJET E FAMILJES SIME.

Pa dyshim kjo me mbush me nje kenaqesi e pergjegjesi te vecante!

Faleminderit te gjitheve!