Berisha zbulon pronarët e magazinës me 12 ton kanabis në Përmet

Përmes një postimi në faqen e tij në rrjetin social Facebook, ish kryeministri Berisha ka publikuar një mesazh ku thuhet se sasie e drogës prej 12 ton i përkiste ish ministrit të brendshëm Tahiri dhe ish kryetarit të minibashkisë 6 në Kombinat Krenar Cenollarit. Në mesazh thuet se droga ruhej nga policia, por ka qenë prokuroria ajo që e ka zbuluar, si dhe sasi të mëdha droge janë fshehur në magazina e tunele në fshatra të tjerë.

Postimi i Berishës:

12 tonelata droge ne magazinen e Permetit ishin malli i Saje qorrit dhe Krenar Cenollarit!

Oficeri Dixhital denoncon:
12 tonelata droge qe u gjeten ne magazinen shteterore ne nje fshat te Permetit i perkasin,
– Saje qorrit dhe Krenar Cenollarit! Me poshte keni mesazhin e tij! sb

“Pershendetje Doktor jam oficer policie,desha te ju informoj se droga 12 tone e kapur ne Permet eshte e Sajmir Tahirit dhe Krenar Cenollarit ish kryetar i minibashkise 6 ne kombinat miku me i ngushte i Sajmir Tahirit me origjine nga Permeti i cili ka bere shume emerime ne Polici ne Tirane dhe Permet.bashkepunetor mendohet djali i allos se Krenarit i cili quhet Gentian Alizoti i cili eshte arrestuar ne 2012 per trafik droge ne Gjirokaster i cili eshte aktualisht banor i Kombinatit.,Krenar Cenollari i ka shtepite afer me Sajmirin ,Policia jo qe nuk e ka zbuluar por e kishte ne ruajtje kete magazine te droges.Esht prokuroria ajo mbi bazen e informacioneve te derguara nga qytetar qe beri te mundur per kapjen e droges ne kete magazine.Por kjo esht magazina vetem e nje fshati sepse fshatrat tjera e kan te fshehur drogen ne magazina e tyre dhe tunele te ushtrise me respekt te veçante…”