Blerja e votave në Gjirokastër, procedohen penalisht dy persona

Dy raste të blerjes së votave janë zbuluar nga Policia e Gjirokastrës.

Burime nga policia lokale bëjnë me dije se ka nisur procedimi penal ndaj dy personave, një 57-vjeçar dhe një 30-vjeçar.

Si 57-vjeçari D.A., ashtu edhe 30-vjeçari F.K. akuzohen për veprat penale “Korrupsioni aktiv në zgjedhje” dhe “Korrupsioni pasiv në zgjedhje”.

Materialet në ngarkim të tyre i janë referuar Prokurorisë së Gjirokastrës për veprat penale  “Korrupsioni aktiv në zgjedhje” dhe “Korrupsioni pasiv në zgjedhje”.