Deputeti i Gjirokastrës braktis PS-në, i bashkohet LSI-së

Një tjetër ish-deputet i zhgënjyer nga Edi Rama ka braktisur Partinë Socialiste duke “emigruar” drejt LSI-së në kulmin e përplasjeve mes tyre.

Pas Armando Prengës në Lezhë edhe Vladimir Kosta është i zhgënjyer nga Rama, pasi nuk u përfshi në lista për zgjedhjet e 25 qershorit.

Kosta ka kaluar në mbështetje të Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Kjo foto është shkëputur nga takimi i dy ditëve më parë në qytetin e Beratit kur Ilir Meta dhe Vasili prezantuan kandidatët për deputetë në këtë qark.

Prej vitit 2013, Vladimir Kosta ishte deputet i qarkut Gjirokastër.