Detaje nga aksidenti, mësohet emri i shoferit që përplasi këmbësorin

Policia e Gjirokastrës jep më shumë detaje rreth aksidentit të mbrëmjes së sotme në Memaliaj.

Sipas njoftimit paraprak thuhet se:

“Njoftohemi se në hyrje të qytetit Memaliaj, mjeti tip “Tojota”, me targa AA315RD, me drejtues shtetasin Eduart Kordha, ka goditur një këmbësor, shtetasin G.G, vjeç 50, banues në Memaliaj, i cili u shoqërua në spitalin rajonal Gjirokastër ku po merr ndihmën mjekësore dhe momentalisht ndodhet jashtë rezikut për jetën. Në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e policisë për zbardhjen e plotë të ngjarjes.