Dhunoi babain si dhe i gjejnë drogë në shtëpi, arrestohet 17-vjeçari

Policia-GjirokasterSpecialistët Kundër Narkotikëve, bënë të mundur arrestimin në flagrancë të shtetasi:
E.C, 17 vjeç, banues në Gjirokastër.

Ky shtetas u arrestua pasi:

Në banesën e tij i’u gjet një sasi prej 40 gr lëndë narkotike  e llojit Cannabis Sattiva, si dhe ka ushtruar dhunë fizike ndaj babait të tij, shtetasit F. C.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprat penale  “Prodhim dhe shitje narkotikësh ” dhe “Dhunë në familje ” parashikuar nga nenet 283 dhe 130/a të Kodit Penal.