Dhunoi bashkëshorten, arrestohet 61-vjeçari nga Gjirokastra

drejtoria-e-policise-se-qarkut-te-gjirokastres_23-prill-2010 (1)Nga ana e Seksionit të Hetimit dhe Parandalimit të Krimit në Komisariatin  e Policisë Gjirokastër është bërë kapja dhe ndalimi i shtetasit Edmond  Xhiku, 61  vjeç, banues në  Gjirokastër.

Ky shtetas u ndalua pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër  me vendim  Nr.  21-2014-1353/390, datë 19.12.2014 e ka dënuar me  13 (trembëdhjetë) muaj burg pasi në muajin tetor të vitit 2013 ky shtetas ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij.

Nga kontrolli i ushtruar në banesën e tij u gjet një armë zjarri tip “Kallashnikov”.