Dhunoi bashkëshorten, pranga 38-vjeçarit nga Gjirokastra

drejtoria-e-policise-se-qarkut-te-gjirokastres_23-prill-2010 (1)Nga ana e specialistëve të Seksionit për Hetimin dhe Parandalimin e Krimeve,të Komisariatit të Policisë Gjirokastër,u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

Klianth  Anagnosti, 38 vjeç,banues në lagjen “ Kodra e Shtufit”, Gjirokastër. Arrestimi i tij u bë pasi:

Më datë 08.09.2015,rreth orës 18.00, ka ushtruar dhunë psikologjike dhe fizike ndaj bashkëshortes së tij,shtetases:

A.A, 30 vjeç, banuese në lagjen “Kodra e Shtufit”, Gjirokastër.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprën penale të parashikuar nga neni 130/a i Kodit Penal.” Dhuna në familje”.