Dhunoi ish- bashkëshorten, arrestohet 56-vjeçari

drejtoria-e-policise-se-qarkut-te-gjirokastres_23-prill-2010 (1)Nga efektivët e Komisariatit të Policisë Tepelenë  u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Mustafa Hysi, 56 vjeç, banues në fshatin “Kalivaç”  Tepelenë. 

Kapja dhe arrestimi  i këtij shtetasi u bë pasi. Ky shtetas ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj ish-bashkëshortes së tij V.H, 40 vjeçe. 

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprën penale “ Dhunë në familje” të parashikuar nga neni 130/a    i Kodit Penal.