Dhunonte nënën e moshuar, arrestohet 57-vjeçari nga Gjirokastra

policia-gjirokaster_dielli.al_Nga ana e Seksionit për Hetimin dhe Parandalimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Gjirokastër është bërë ndalimi i shtetasit :

Pëllumb Sino , 57 vjeç , banues në Gjirokastër.

Ky shtetas u ndalua pasi :

Në datë 23.04.2016 ka ushtruar dhunë fizike ndaj nënës së tij , shtetases L.S , 80 vjeçe.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprën penale “Dhunë në familje ” parashikuar nga neni 130/a i Kodit Penal .