Dikur vraponte të bënte foto me Ronaldon, sot luan në United (Foto)

dikur-vraponte-t-euml-b-euml-nte-foto-me-ronaldon-sot-luan-n-euml-united-foto_hdJoe Riley ka bërë debutimin e tij me fanellën e Manchester United kundër Shrewsbury të hënën.

Lojtari tregon rrugën e vështirë për të arritur tek ky moment nga fotografia me Cristiano Ronaldo e deri të fusha e vlertë.

19 vjeçari u fut në pjesën e dytë duke ndërruar të tjetrin tinejxher, Cameron Borthwick-Jackson në fitoren 3-0.

“Një ëndërr më është bërë realitet. Jam pjesë e klubit që në moshën gjashtë vjeçare. Është një moment krenarie”.

Muaj më parë djaloshi futi në Instagram një foto kur ishte i vogël dhe ishte së bashku me Cristiano Ronaldon kur luante te Manchester United,

“Kthehemi në fëmijëri. Të mëshojmë nga më të mirët”, ka shkruar Riley. /Telegrafi/