Dogji me benzinë pacientët dhe veten në Spitalin Amerikan, ndërron jetë 57-vjeçari nga Gjirokastra

Ky që shihni në foto është Lefter Cani, 57-vjeçari nga Gjirokastra, që një ditë më parë, spërkati me benzinë një pacient teksa mjekohet te Hemodializa dhe i vuri flakën.

Nga zjarri që mori përmasa të mëdha humbën jetën dy gra, po paciente në pavion. Sot, pak pasi u njoftua se ai ishte arrestuar, u mësua se autori Cani humbi jetën.

Lefter Cani, autori i sulmit me benzine ne spital
Lefter Cani, autori i sulmit me benzine ne spital

Ai ishte paraqitur dje në mëngjes për të kryer dializën dhe ishte i informuar se aty ndodhej edhe pacienti tjetër, me të cilin ai kishte konflikt, Dashamir Saraçi, ky personi qe shihni ne kete foto.

Dashamir Saraçi
Dashamir Saraçi

Nga veprimet hetimore ka rezultuar se 57- vjeçari Cani ka spërkatur me benzinë dhe i ka vënë flakën pacientit tjetër, Dashamir Saraçit, 47 vjeç, me qëllim për ta vrarë.

Nga kjo ngjarje humbën jetën Sanie Sulaj, 55 vjeç, nga Mamurrasi, e cila ka gjetur vdekjen si pasojë e asfiksisë dhe Hani Mali 55 vjeç nga Laçi e cila u gjet poshtë një shtrati, e karbonizuar.