Drogë në makinë, policia e Gjirokastrës arreston kosovarin me nënshtetësi hollandeze

Lazarat policiaNga ana e Specialistëve të  Seksionit për  Narkotikët, në Drejtorinë e e Policisë së   Qarkut  Gjirokastër u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

Agron Kuqi , 38 vjeç , lindur në Kosovë (me shtetësi hollandeze) dhe banues  në  Sarandë  pasi: Rreth orës 120.10,në afërsi të qytetit të Tepelenës,në automjetin e tij tip “Benz-Mercedez” me targa AA329LF  iu gjet dhe ju bllokua në në cilësinë e provës materiale  5.2 gram lëndë narkotike e llojit Cannabis Sattiva.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit  Gjyqësor Gjirokastër për veprime të  mëtejshme për veprën penale “Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike” .