Dropull, vajza dhunon nënën prej tre ditësh

drejtoria-e-policise-se-qarkut-te-gjirokastres_23-prill-2010 (1)Policia e Gjirokastrës ka ndaluar një shtetase, ndaj së cilës ishte ngritur kallëzim për ushtrim dhune fizikisht dhe psikologjikisht.

Konkretisht është ndaluar 55-vjeçarja M.Mera, banuese në fshatin Kakavie, Dropull. Kallëzimin në polici e ka bëra nëna e saj, shtetësja me inicialet Z.B.

Kjo e fundit pretendon se për 3 ditë vajza e saj e ka dhunuar fizikisht dhe psikologjikisht.

Materialet në ngarkim të shtetases M. Mera i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprën penale të parashikuar nga nani 110/2 i Kodit Penal.