Foto Lajm/ Kryeministri me te birin, Zaho

rama-foto-ne-fb1-300x399Kryeministri Rama poston në rrjetet sociale foton e parë të djalit të porsalindur. Me diçiturën “Foto e ditës” , Rama ndan me ndjekësit në Facebook dhe Tuiter emocionet e të qenit baba për herë të dytë pas shumë vitesh.

***

Linda Rama lind djalë, quhet Zaho

Gruaja e kryeministrit Edi Rama, Linda, ka lindur djalë.

Lajmi është bërë me dije nga kryeministri.

Djali do të quhet Zaho.

Rama në një posttim në Twitter shkruan: “Linda solli në jetë Zahon”.

zxahoLindja është bërë me ndërhyrje çezariane në një klinikë të specializuar jashtë shtetit.

Mësohet se kjo zgjedhje është bërë për shkak të moshës së lindës.

Kjo është konfirmuar nga drejtoresha e maternitetit “Kiço Glozheni”, Rubena Moisiu.

Ajo tha se Linda Rama dhe djali gëzojnë shëndet të mirë.

Rama bëhet kështu baba për herë të dytë, pasi ka edhe një djalë tjetër nga martesa e mëparshme me aktoren Matilda Markoçi, Gregorin.