FOTO/ Si duket shtëpia e shkrimtarit Ismail Kadare pas restaurimit

Siç njoftoi pak kohë më parë ministrja Kumbaro, pas restaurimit shtëpia e shkrimtarit Ismail Kadare do të hapej si një qendër kulturore, dhe jo muze siç ishte menduar.

Pas djegies 17 vjet më parë, ajo është restauruar kohët e fundit.

Ja fotot e inaugurimit: