FOTO/10 femrat më të nxehta shqiptare të momentit

Nëse ndonjëra prej tyre nuk kishte ndonjë “boom” të madh në muzikë apo pasarelat e modës, të paktën u pëlqyen dhe u komentuan për dukjen e tyre, nga një veshje seksi, një trup me bikini e deri te një nudo artistike, ose e mjegullt në një mëngjes të nxehtë.

E nga t’ia nisim lexues të dashur, kur mundohemi të sjellim në kujtesë te ju top 10 femrat më të nxehta shqiptare të këtij viti që me punë apo qoftë me një selfie të nxehtë u përfolen kaq shumë. Por nëse ndonjëra prej tyre nuk kishte ndonjë “boom” të madh në muzikë apo pasarelat e modës, të paktën u pëlqyen dhe u komentuan për dukjen e tyre, nga një veshje seksi, një trup me bikini e deri te një nudo artistike, ose e mjegullt në një mëngjes të nxehtë. Vështirë të bëjmë një klasifikim megjithëse renditja jonë është e rastësishme, e themi këtë se secila prejt tyre do të donte të ishte në kryeklasifikim.

E para është një femër mjaft seksi e adhuruar nga të gjithë jo vetëm meshkujt shqiptarë çmenden për të, por deri te reperët e huaj të famshëm, e kjo është Vildane Zeneli. Larg saj qoftë me banim por edhe me foto provokuese nuk mungon as Angela Martini, një tjetër modele e njohur deri në Amerikë. Eh sa mëngjese dhe mijëra meshkuj i ka turbulluar një foto e saj në krevat apo para pasqyrës!.

E për mamatë më seksi shqiptare ajo ka vendin e parë, e cila erdhi e tillë edhe kur ishte shtatzënë në këtë vit por edhe doli në skenë vetëm pasi kishte një muaj që kishte lindur. Kjo është këngëtarja super seksi Fjolla Morina. Ndërsa femra tjetër super e komentuar dhe që e bën edhe këtë fundvit dimri verë është ajo që të gjithë e njohin si Kallashi, por që në të vërtetë quhet Donjeta Kosumi. Do të ishte harresë e rëndë të mos lakojmë në këtë temë të nxehtë femrash, atë që edhe këtë vit u kalua për foto e për shumë gjëra provokuese deri në nudo, këngëtarja Bleona Qereti e cila e nisi vitit dhe e përfundoi mjaft provokuese duke tërhequr mëmendje.

Një tjetër mama super seksi dhe mjaft e komentuar qoftë me super klipin me reperin Noizy, por dhe me foto të nxehta në këtë vit është edhe Çiljeta Xhilaga. E ajo që vjen tani quhet atraktivja Dafina Zeqiri, e cila jo vetëm punoi për tu komentuar por edhe shpesh herë provokoi me trupin e saj super të tonifikuar.

Një tjetër këngëtare e cila bëri shumë zhurmë me klipe super të nxehta e këngë të pëlqyera, por edhe me foto mjaft të komentuara e sa herë postonte një të tillë në rrjetin social u bënte temë e ditës dhe e javës, është këngëtarja Rovena Stefa, e cila falë fizikut të saj të stërvitur u lakua si një femër seksi.

E këtë klasifikim do e mbyllim me dy femra të tjera që vijnë nga bota e spektakleve të bukurisë por që sot edhe këtë vit sollën këngë të nxehta, e foto super “hot” për të qenë të ndjekura e të lakuara nga të gjithë si këngëtarë super të nxehta.

Shkenda Dubova dhe Zajmina Vasjari.

Këto ishin të paktët 10 femrat e nxehta të këtij viti, natyrisht që mund të kemi harruar ndonjë, gjhithsesi pa qëllim, por syrin më shumë na e mbushën këto që në çdo dalje të tyre e qoftë te shkrepja selfie ishin super të komentuara të 2015-s.