Fushata e PS në Gjirokastër, Kryemadhi: U sponsorizua nga bandat e drogës!

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka akuzuar sot qeverinë dhe kryeministrin Rama për lidhje me bandat e drogës.

E ftuar në Abc News, ajo ka thënë se edhe në Gjirokastër PS është mbështetur në fushatë nga bandat e drgoës.

‘Bandat e drogës kanë qenë sponsorizuese të fushatës së Partisë Socialiste. Kanë qenë sponsorizuese në Vlorë, Tiranë, Gjirokastër, Korçë e kudo tjetër në Shqipëri’, tha Kryemadhi.

Më herët gjatë ditës LSI ishte pjesë e tryezës së partive opozitare bashkë me PD-në, duke krijuar një front të ri kundër qeverisë ‘Rama 2’.

/ArgjiroLajm.net