“Gangsteri Don Tavo”, deputeti socialist sulmon Vangjel Tavon

Pas akuzave të lëshuara nga Dritan Kaba, këshilltari i kreut të Kuvendit, Ilir Meta, ndaj deputetit socialist Vladimir Kosta, se ky i fundit kishte lidhje me 12 tonët e drogës që u zbuluan në Përmet, kanë ‘plasur’ përplasjet PS-LSI.

Kosta me anë të një statusi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut iu ‘sul’ deputetit të qarkut Gjirokastër, Vangjel Tavo. Ndër të tjera Kosta theksoi se pasi ‘këshilltari’ i Metës të flasë për të, ta nisë së pari nga ‘gangsteri Don Tavo’.

MESAZHI I KOSTËS
U njoha vetëm sot me një shkrim idiot në Facebook të Dritan Kabës kundër emrit tim, lidhur me aksionin e javës së fundit të Policisë në Përmet. Së pari, përshëndes aksionin e Policisë së Shtetit dhe uroj që beteja kundër hashashit të pastroj çdo rrënjë kanabisi dhe të vendos pas hekurave çdo mbështetës të këtij aktiviteti.

Së dyti, e këshilloj “këshilltarin” e deputetëve të LSI që kur të flasë për Gjirokastrën, para së të përmend emrin tim, të konsultohet si fillim me “GANGSTERIN DON TAVO” që drejton milionat e AZHBR -së dhe të gjitha drejtoritë rajonale të qarkut Gjirokastër. Të gjithë e dinë që Tavo është deputeti fuqiplotë dhe “Pashai” i ri i Gjirokastrës, edhe Përmetit. Për të gjitha abuzimet e Tavos dhe sojit të tij do të vij dita që do japin përgjegjësi para qytetarëve.

Së treti, prej më shumë se 1 viti angazhimi im politik si deputet i PS-së nuk është më në Qarkun e Gjirokastrës, por në Tiranë. Por kujtoj, se në vitin 2013 gjatë fushatës e elektorale kam qenë në shtëpinë e kryeplakut të Pagrisë, Adriatik Zaimi, i cili mu shpreh se: “Kam kaluar me LSI-në”. E gjithë Pagria është 70 – 30 % për LSI.

Të dy drejtorët e policisë Përmet që nga 2013, a deri sa u hoqën, janë kushërinj të parë, SKRAPARLINJ! Vetëm ndonjë lloji bufi i veçantë, si Dritan Kaba që si ka thënë ndonjëherë “mirëmëngjesi” punës në jetën e tij do të flasë për sinqeritetin tim dhe bën shënime idiote në Facebook!!