Gjirokaster, 4 shtetas ne prangat e policise

arrestksPolicia e Gjirokastres ka arrestuar ne keto 24 oret e fundit 4 persona mbi te cilet rendojne akuza te ndryshme per vepra penale. Keshtu eshte vene ne pranga A.Kotroci, i cili ne bashkepunim me djalin e tij, qe eshte shpallur ne kerkim, dyshohen se kane vjedhur dhe kane shitur per skrap dy automjete.

Eshte arrestuar ne flagrance shtetasi A.Sh per shkaterrim te rrjetit elektrik. Po keshtu eshte ndaluar edhe N.Canaj, te cilin Gjykata e Apelit e ka denuar me 6 muaj burg per vepren penale “Goditje per shkak te detyres”.