Gjirokastër, arrestohet 35-vjeçari që përndiqte një vajzë 19 vjeç

drejtoria-e-policise-se-qarkut-te-gjirokastres_23-prill-2010 (1)Nga ana e specialistëve të Hetimit dhe Parandalimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Gjirokastërështë bërë arrestimi në flagrancë  i shtetasit Virjon Imeri, 35 vjeç, banues në lagjen  “Pllakë” Gjirokastër.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi ka përndjekur për 7 ditë shtetasen O.Th, 19 vjeçe, e cila në datë 11.12.2015 ka bërë kallëzim në Komisariatin e Policisë Gjirokastër.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprën penale  “Përndjekje” parashikuar nga neni  121/a    i  Kodit  Penal.