Gjirokastër, arrestohet për një cigare hashash 29-vjeçari

Policia e Gjirokastrës ka arrestuar një të ri nga Saranda. Ai është Dritan Lika, 29 vjeç, banues në Ksamil. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar në automjtetin tip “Renault Twingo” me traga AA 207 TX, të cilin ky shtetas e drejtonte ju gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale 49.6 gram lëndë e dyshuar narkotike e llojit Canbais Sattiva. Materialet në ngarkim të këtij shtetasi i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër.