Gjirokastër, asgjësohen 3 mijë e 100 rrënjë kanabis

policia-kanabis-620x325Efektivët e Komisariatit të Policisë Gjirokastër konstatuan dhe asgjësuan rreth 3100 bimë narkotike

Cannabis Sativa, në vendin e quajtur “Gropat e Odries”, në afërsi të fshatit Odrie.

Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve. 

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike” parashikuar nga neni 284 iKodit Penal.