Gjirokaster, bllokohet furgoni me 500 kg hashash dhe 2 kallashnikov

index(5)Bllokohet një furgon me 500 kilogramë majinuanë. Në kuadër të operacionit, anti drogë i koduar “Përiferia”, u bë e mundur sekuestrimi i 10 thasëve të plasmanit me boçë marijuana dhe dy kallashnikov, me krehra me fishekëBëhet me dije se furgoni i kapur nga policia në rrugën dytësore Lazarat- Gjirokastër, lëvizte me targa fallco AA 090 AL, ndërsa drejtuesi i tij është larguar nga vendi ngjarjes.