Gjirokastër, drejtori i ALUIZNI-t i kthen përgjigje Berishës: Nuk i vë faj, morën goditje të fortë në zgjedhje. Karvani ecën përpara!

Drejtori i ALUIZNI-t në Gjirokastër, Klodian Micka ka reaguar pas publikimit që ish-kryeministri Berisha i bëri nje mesazhi nga ‘qytetari dixhital’, i cili e akuzonte Mickën për korrupsion në këmbim tëë lejeve të legalizimit.

Ai i kujton Berishës se në 8 vite të qeverisjes së tij në Gjirokastër u dhanë vetëm 240 leje legalizimi, ndërsa në katër vite të qeverisjes socialiste u dhanë 1800 leje.

Më poshtë reagimi i plotë i Mickës.

“Sali Berisha ka harruar qe fushata elektorale ka mbaruar dhe nuk i ve faj pasi moren goditje te forte nga keto fytyra te lumtura qe kishin 8 vjet sorollatje neper zyra dhe si gjithmone shifrat jane koke forte 2006-2014, 240 leje legalizimi 2014-2017, 1800 leje legalizimi.

Falenderoj edhe njehere qytetaret per mbeshtetjen qe na dhane ne 25 qershor!

Karvani ecen perpara!”