Gjirokastër, Luftëtari barazon me Partizanin, por ruan vendin e tretë në renditje

Ka përfunduar në barazim 2-2, supersfida e javës së 33-të të Kategorisë Superiore mes Luftëtarit dhe Partizanit. Të kuqtë e mbyllën pjesën e parë në avantazhin e 2 golave, ndërsa Abazaj dhe Rapo barazuar rezultatin në fraksionin e dytë të lojës. Një sfidë spektakolare ku në këtë duel nuk mungoi as tensioni, ndërsa në fund feston Luftëtari, i cili duke se ka hipotekuar vendin e tretë. Ndërsa në sfidën tjetër Flamurtari nuk mori më shumë se një barazim pa gola ndaj Laçit.