Gjirokastër, ndalohet 20-vjeçari që kreu marrëdhënie seksuale me 14-vjeçaren

 Gjirokastër, ndalohet 20-vjeçari që kreu marrëdhënie seksuale me 14-vjeçaren

policiaNga ana e Seksionit të Hetimit dhe të Parandalimit të Krimit  në Komisariatin e Policisë Gjirokastër është bërë ndalimi i shtetasit Neritan Pula, 20 vjeç, banues në Gjirokastër.

Ky shtetas u ndalua pasi ka kryer marrëdhënie seksuale me shtetasen G.C , 14 vjeçe. 

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprën penale ‘’Marrëdhënie seksuale me të mitur’’ parashikuar nga neni 100/1 i Kodit   Penal.

Libohova Online