Gjirokastër, portieri i Luftëtarit qëllon me grusht futbollistin e Kamzës (VIDEO)

Dy raste të papërgjegjshme në ndeshjen mes Luftëtarit dhe Kamzës, që natyrisht kanë ndikuar në rezultat, sidomos në fund. Kamza kaloi e para në avantazh me anë të Raçiç dhe kur duhej qetësia, vjen kartoni i dytë i verdhë për kroatin Fustar. Nëse do të ishte për luftë sportive, kuptohet që është brenda logjikës, por kartoni i dytë i verdhë për Fustar është marrë gjatë një zënke me shokun e skuadrës.

Sikur të mos mjaftonte ky episod, një tjetër i shëmtuar ka ndodhur në limitin e takimit. Siç tregojnë edhe pamjet, portieri Miraka i Luftëtarit, pasi zotëron topin, godet me grusht në bark Raçiç. Me të drejtë gjyqtari Sino akordon penallti dhe karton të kuq për portierin, pasi loja nuk ishte e ndaluar. Një veprim amator dhe i papërgjegjshëm, që ndodhin vetëm në futbollin profesionist shqiptar.