Gjirokastër, vëllai bëhet bashkë me gruan për të rrahur motrën e tij

Një rast dhune është denoncuar në Gjirokastër. Policia thotë se një person është arrestuar pasi bashkë me gruan e tij kanë dhunuar motrën. Më poshtë njoftimi i plotë.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Gjirokastër arrestuan në flagrancë shtetasin A. Sh., 47 vjeç, banues në Gjirokastër, si dhe nisi procedimi në gjendje të lirë për bashkëshorten e tij, shtetasen M. Sh., 44 vjeçe, pasi kanë ushtruar dhunë fizike ndaj motrës së shtetasit A. Sh. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.