Gjirokastër, zjarr i madh në Parkun e Antigonesë (FOTO)

Një zjarr i madh ka përfshirë ditën e sotme Parkun Arkeologjik të Antigonesë në Gjirokastër.

Nga të dhënat e para bëhet e ditur se era e fortë po favorizon përhapjen në mënyrë të shpejtë.

Zjarrfikëset dhe policia ndodhen në vendin e ngjarjes, të cilat po mundohen për shuarjen e flakëve.