Gjirokastër,aksident me vdekje humb jetën drejtuesja e mjetit

174831Një aksident me pasojë vdekjen e një personi është regjistruar pasditen e sotme në hyrje të qytetit të Gjirokastrës.

Një mjet tip Seat me targa greke është përplasur më një fadrome e për pasojë ka humbur jetën drejtuesja e mjetit e cila mësohet se është me mbiemër Fejzo dhe është nga Derviciani i Gjirokastrës.

Ende nuk dihen shkaqet e aksidentit, ndërsa policia është nisur në vendngjarje dhe ka nisur punën për zbardhjen e rrethanave të aksidentit. /A1 Report