Gjykata e Gjirokastrës cakton masën e sigurisë për vrasësin e çitit Kosta

Gjykata e Gjirokastrës ka caktuar këtë të shtunë masën arrest me burg për Apostol Kostën, i cili tre ditë më parë vrau dy fqinjët e tij.

73 – vjeçari vrau çiftin e bashkëshortëve Afërdita dhe Aleko Kosta, krim i ndodhur mëngjesin e së mërkurës në lagjen Palorto të Gjirokastrës.