Gjykata lë në qeli Spiro Kserën dhe Artevis Menen

kseraGjykata e Tiranës ka vendosur që të lejë në qeli ish-ministrin Spiro Ksera dhe ish-zyrtarin Artevis Mene, te arrestuar gjatë mbrëmjes së të premtes, për korrupsion me 300 milionë lekë të vjetra.

Ndërkaq, gjykata ka vendosur që për dy ish-zyrtare të tjera të arrestuara gjatë këtij operacioni t’i lejë të lira me masën e sigurisë “detyrim paraqitje.

Masat e sigurisë:

Spiro Ksera, arrest me burg

Artevis Mene, arrest me burg

Enda Tozaj, detyrim paraqitje

Pranvera Lilaj, detyrim paraqitje

artemis_mene_gjykate