Grabiten 60 mijë euro në një banesë në Gjirokastër, policia shoqëron 8 persona

IMG_598034393313Nje banese eshte vjedhur mbremjen e sotme ne lagjen “Granice” te Gjirokastres.

Burime nga policia, bejne me dije se persona ende te paidentifikuar kane hyre ne shtepi dhe kane marre nje shume prej 60 mije eurosh.

Policia ka shkuar ne vendngjarje dhe ka nisur hetimet per kete veper penale. Nderkohe qe jane shoqeruar ne komisariat 8 persona te moshes nga 19 ne 35 vjec, si persona te dyshuar apo qe mund te kene dijeni per ngjarjen. Per momentin nuk jepen te dhena te tjera rreth kesaj ngjarje.