Grup ferri për Skënderbeun, ja me kë do të luajë në Europa Ligë

skenderbeu1-300x193Skënderbeu ka mësuar emrat e kundërshtarëve në fazën e grupeve në Europa League.
Sportingu, Beshiktashi dhe Lokomotiva e Moskës janë kundërshtarët e korçarëve.
 
Grup më i vështirë zor se mund të mendohej.
 

Këto janë grupet e edicionit të ardhshëm në Europa League.

Grupi A: Ajax, Celtic, Fenerbahce, Molde.

Grupi B: Rubin Kazan, Liverpool, Bordeaux, Sion.

Grupi C: Dortmund, PAOK, Krasnodar, Qabala.

Grupi D: Napoli, Brugge, Legia, Midtyjlland.

Grupi E: Villarreal, Plzen, Rapid Vjenë, Dinamo Minsk.

Grupi F, Marseille, Braga, Liberec, Groningen.

Grupi G, Dnipro, Lazio, St-Etienne, Rosenborg.

Grupi H: Sporting Lisbon, Besiktas, Lokomotiv Moska, Skënderbeu.

Grupi I: Basel, Fiorentina, Lech, Belenenses.

Grupi J: Tottenham, Anderlecht, Monaco, Qarabag.

Grupi K: Schalke, APOEL, Sparta Pragë, Asteras.

Grupi L: Athletic Bilbao, AZ Alkmaar, Augsburg, Partizan.